Očistné smoothie se špenátem a červenou řepou

Jaro je jako stvořené pro očistu organismu. Není třeba žádných zázraků a specialit, lidské tělo se po zimě přirozeně zbavuje všech škodlivých nánosů. Játra jako klíčový detoxikační orgán jedou z jara na plné obrátky, aby očistu zajistila zevnitř. Mají dokonalé detoxikační mechanismy. Přesto můžeme játrům pomoci. Prostřednictvím odlehčeného jarního jídelníčku a potravin bohatých na cenné bioaktivní látky můžeme činnost jater a dalších detoxikačních orgánů podpořit.

Vynikající očistné účinky nabízí téměř všechna jarní zelenina a také zelené jarní bylinky. Zelená je obecně barvou jara, barvou očisty a také barvou zdravého jarního jídelníčku. Zelená je také barvou zelených superpotravin, mezi které se dá zařadit i špenát. Přidáme-li ke špenátu další zelené potraviny jako je mladý ječmen, zelená pšenice, řasa spirulina a chlorella, očistné působení ještě násobíme. To vše můžeme smíchat do podoby očistného zeleného smoothie, které však nenese barvu špenátu, ale karmínově zářivou barvu červené řepy.

I červená řepa vyniká svými očistnými účinky, řadí se k nejúčinnějším detoxikačním potravinám vůbec. Na jarní očistu je jako stvořená. Červená řepa podporuje celkovou regeneraci organismu. Obsažená barviva betain a betanin dávají řepě antibakteriální účinky i schopnost podporovat činnost jater. Hodí se i obsah vlákniny, která podporuje očistu střev a vylučování škodlivin ven z těla.

Červená řepa dodá organismu také celou řadu antioxidantů, vitamínů a minerálů. Totéž platí o lesních plodech, které do očistného smoothie také skvěle zapadnou…

Ingredience

  • červená řepa (1 – 2 kusy)
  • špenátové listy (asi hrst)
  • lesní ovoce (čerstvé nebo mražené – asi šálek)
  • limetka
  • voda
  • zelené potraviny

Příprava receptu

Nejdříve červenou řepu uvaříme ve vodě do měkka. Poté ji oloupeme a nakrájíme na kousky.

Do smoothie mixéru přidáme vedle červené řepy také omyté listy špenátu.

K tomu přidáme lesní plody – pokud využíváme zmrazené, nejprve je necháme rozmrazit.
Dále přidáme šťávu z půlky limetky a lžičku směsi zelených potravin Blendea SUPERGREENS.

Nakonec smoothie naředíme ještě trochou vody.

Mixujeme dokud smoothie nezíská hedvábně jemnou konzistenci – přesně tak, jak se na smoothie patří.

Smoothie při podávání ještě dozdobíme lesním ovocem a listy špenátu.

Tip pro fajnšmekry toužící po hřejivé chuti

Smoothie lze obohatit i hřejivým kořením, které jeho očistné působení ještě prohloubí. Využít lze například koriandr, chilli nebo kurkumu.

Do smoothie ze špenátu a červené řepy se dá přidat i kousek zázvoru. Také zázvor se řadí mezi detoxikační potraviny, navíc působí hřejivě a má schopnost stimulovat činnost imunitního systému.

/původní recept tady/

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *