Jarní očista tak trochu jinak – exoticky, s exotickým smoothie

Sluneční paprsky už jsou tak silné, že už opravdu nikdo nemůže nepostřehnout, že jaro je v plném proudu. Všechno se točí na plné obrátky. Příroda začíná zářit barvami a ptáčci cvrlikají, co jim hrdlo stačí.

Jen my lidé občas marně tápeme, kde jen tu životadárnou energii nabrat. Odpověď je přitom snadná, energie se ukrývá právě v přírodě. Příroda nabízí celou paletu potravin, které nám pomohou dobít baterky.

Povzbuzení a očista z přírody

Jarní potraviny vynikají svými očistnými účinky, přesto – nebo spíš právě proto dokážou povzbudit. Dodávají energii v podobě mnoha cenných živin, vitamínů, minerálních látek a enzymů. Tím, že podporují očistu organismu nás zbavují nánosů škodlivin, která nás zatěžuje, a může se odrážet i v nepřiměřené únavě. Podporují nejenom detoxikační pochody, ale metabolismus jako takový. Jednoduše nám pomáhají nastartovat sebe sama.

Jarní potraviny a červená řepa

K typicky jarním potravinám patří zelené bylinky, listová zelenina a zelené potraviny vůbec. Očistné a povzbuzující vlastnosti však nenabízejí jen zelené potraviny, ale také potraviny dalších barev – především červená řepa se svou karmínově zářivou barvou nebo kurkuma v královsky zlaté barvě.

Jak červená řepa tak kurkuma patří k těm nejoceňovanějším potravinám vůbec. Vyzdvihují se nejenom při detoxikaci organismu, ale pro své léčivé účinky a komplexní působení na lidské zdraví se doporučují jako součást jídelníčku kdykoliv.

Červenou řepu je možné jíst za syrova, ale také vařit, dusit, péct, zapékat, opékat, grilovat apod. Dá se připravit na tisíc způsobů, chutnat bude i jako šťáva nebo smoothie. Ve smoothie se dá skvěle kombinovat právě se zmiňovanou kurkumou. Fantazii se meze nakladou a tak k těm klasickým receptům na typicky jarní detoxikační smoothies přidáváme jeden netradiční recept – červenou řepu totiž doplníme orientálním kořením a exotickým ovocem. K tomu přidáme i zelené potraviny jako typicky jarní ingredienci – už podle barvy. Vždyť barvou jara je zelená.

Jak na to?

Jak si namíchat exotické detoxikační smoothie s červenou řepou?

Připravte si červenou řepu. Z exotického ovoce využijete zralý banán a půlku manga. Očistu podpoří koření v podobě zlaté kurkumy a také aromatické skořice, i ta má očistné působení. Navíc funguje jako přírodní afrodiziakum, i to se může hodit.

Abychom přece jenom smoothie dodali jarní energii, využijeme zelené potraviny – v podobě sušené směsi Blendea SUPERGREENS, která vyniká svým praktickým využitím. Jde o sušený zelený ječmen, mladou pšenici, spirulinu a chlorellu, v BIO kvalitě.

Příprava receptu

  • Červenou řepu nejdříve uvaříme ve vodě. Vaříme tak dlouho, dokud nezměkne. Po uvaření ji zbavíme slupky a nakrájíme na kousky.
  • Kousky řepy vložíme do mixéru (nejlépe smoothie mixéru), přidáme kousky oloupaného banánu a kousky oloupaného manga.
  • Okořeníme špetkou kurkumy a skořice, přidáme i cca lžičku směsi zelených potravin Blendea.
  • Ještě dolijeme trochu vody, aby smoothie mělo tu správnou konzistenci a můžeme mixovat.
  • Hotové smoothie je hedvábně jemné a lahodné.

Můžeme ho připravit řidší jako malou svačinku nebo hustší jako velkou svačinku, lehký oběd nebo večeři. Pokud mu chceme dodat na sytosti, můžeme místo vody využít některé z rostlinných mlék, například mléko mandlové, ovesné, kokosové aj.

Dobrou chuť a krásné jaro!

/původní recept tady/

Obrázek: Pixabay.com

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *