Zpestřete si jarní jídelníček! Vhod přijdou jarní bylinky a květy

Jaro je dobou inspirace a hojnosti. Nechte se inspirovat! Váš jídelníček může zářit podobně jako jarní příroda, mohou ho zkrášlovat květy a může být plný životodárné energie, kterou v sobě nesou zelené rostlinky. Jarní zeleň, bylinky a květy jsou tu nejenom pro potěšení očí, ale také pro potěšení chuťových pohárků. Pokud jde o bylinky, můžete se navíc těšit i z léčivých účinků.

Jak na to?

Existuje mnoho důvodů, proč bylinky, zelené listy i pestré květy zařadit do svého jídelníčku. Není to tak složité, ale přesto je třeba jisté obezřetnosti.

Například nemá smysl sbírat bylinky na znečištěném místě, poblíž silnice, pole, které se ošetřuje chemickými postřiky a pesticidy, nebo v hustě zabydlené oblasti, kde se hojně venčí psi. Zatímco některé bylinky a kvítí rostou jenom na zahradě, na louce nebo v lese, další si můžete s klidem napěstovat doma, třeba i v truhlíku za oknem. Budete tak mít jistotu, že rostliny jsou skutečně čisté a tedy skutečně prospěšné.

Vždy je třeba sbírat jenom takové bylinky a rostlinky, které bezpečně poznáme. Pokud bylinky sbíráme jako léčivky, platí i další pravidla sběru. Například kvůli možnému zapaření rozhodně bylinky nesbíráme do igelitového sáčku. 3 základní pravidla pro sběr bylinek tady…

Zelená značí život a energii

Jarní bylinky mají zářivě zelenou barvu. Tato barva je barvou života. Je to barva chlorofylu, který přeměňuje energii slunečního záření na energii využitelnou pro život rostliny. A nejenom rostliny. Chlorofyl je koncentrovanou energií slunečních paprsků, která jako složka rostliny přijde vhod i v lidské potravě. Také pro člověka má chlorofyl mnohonásobně prospěšné vlastnosti. Více o chlorofylu tady…

Není to však jen chlorofyl, který je člověku užitečný. Jarní bylinky v sobě nesou celou řadu dalších prospěšných látek, vitamínů, minerálů a živých enzymů. Často nesou i léčivé účinky, které neposkytují jenom listy, ale celé mladé výhonky včetně květů.

Jarní zeleň na talíři

Většina z nás zná užívání bylinek pro léčivé účely, především v podobě bylinkového čaje. Ale není to jen čaj. Mladé zelené listy bylinek poslouží podobně jako listová zelenina. Dají se přidávat do nejrůznějších pokrmů – pomazánek, bylinkového másla, využít k posypání brambor, do polévek a omáček jako zelené koření apod. Z bylinek se dá připravit zelený salát, který skvěle doplní i jedlé květy – třeba pampeliška, sedmikráska, fialka, hluchavka a mnohé další. Více o jedlých květech tady…

Recept: jarní salát s bylinkami a jedlými květy

Na salát budete potřebovat bylinky a květy – buď z vlastní zahrady nebo z čisté, neznečištěné přírody, dál od civilizace nebo od chemicky ošetřovaného pole.

Jaké bylinky se hodí?

Zelené listy

Využít můžete zelené listy divokého jitrocele, jahodníku, řebříčku, fialky, sedmikrásky, vojtěšky, hluchavky nebo listy rostlin ze zahrádky – petrželka, špenát, řeřicha, listy ředkviček, řapíkatý celer aj.

Do salátu lze přidat i mladé výhonky kopřiv. Ty však nejprve spaříme, abychom zbavili kopřivy jejich žahavých chloupků.

Jedlé květy

Jako květy do salátu využijeme zmiňované sedmikrásky, pampelišky, fialky, kvetoucí nať ptačince, popence, ale třeba i květy z truhlíku jako je maceška, karafiát nebo pelargonie apod. Pokud to jde, z květů odstraníme pestík a tyčinky, z větších květů se jí jen okvětní plátky.

Zálivka

Pokud máte rádi salátovou zálivku, můžete využít jablečný ocet, olivový olej nebo bílý jogurt. Stačí trochu pepře, bylinky jsou plné chuti, není třeba příliš soli.

Příprava receptu

  • Můžete využít všechny nebo jen některé z bylinek, záleží na vašich možnostech. Bylinky, listy a květy mezi sebou můžete různě kombinovat, můžete experimentovat i v poměru jednotlivých bylinek.
  • Všechny bylinky před přípravou salátu vždy důkladně omyjte a nasekejte na drobno. Pro zpestření přidejte na jemno nastrouhanou mrkev a dresing, pepř a sůl dle chuti.
  • Před konzumací nezapomeňte salát ještě dozdobit jarními květy.

Dobrou chuť.

/Původní recept tady/

Obrázek: Pixabay.com

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *