Jakon – tak trochu jiné brambory z Peru

Víte, že brambory mají svůj původní domov v Jižní Americe? Dnes už se zdá, že patří k místním plodinám, ačkoliv tomu tak ve skutečnosti vůbec není. Jižní Amerika toho nabízí mnoho, co můžeme využít i v našich končinách a zařadit do zdravého jídelníčku. Budou to i hlízy jakonu, jednoho ze zelných pokladů Peru, který umožňuje i pěstování v našich podmínkách. I u nás si tak můžete dopřát čerstvý jakon – pozoruhodně šťavnaté hlízy s ještě pozoruhodnější ovocnou chutí. Dáte si?

Co je to vlastně ten jakon?

Jakon (také yacon, yakon, taraca nebo jimana) představuje rostlinu z čeledi hvězdnicovitých, latinsky Smallanthus sonchifolius, dříve Polymnia sonchifolia nebo Polymnia edulis. Je to divoká rostlina rostoucí v Peru, Bolívii a Argentině, která je k vidění v horských údolích i svazích And. Tam už je dnes ohroženým druhem, po celém světě se však pěstuje jako kulturní rostlina.

Cení se nejenom pro své živinami nabité hlízy, ale také léčivé plody nebo množství zelené masy, kterou dokáže během sezóny vytvořit.

Hlízy jakonu mají natolik cenné nutriční složení, že se dnes řadí mezi superpotraviny.

Uplatňují se jako nevšední zelenina nebo ovoce, konzumují se ve slaných i sladkých variacích. Představují také zdravé sladidlo, které je vhodné pro diabetiky, ale nejenom pro ně. Jí se čerstvé, ale i sušené. Jako sušený prášek si jakon mohou dopřát i ti, kteří se nechtějí nebo nemohou pouštět do jeho pěstování.

Hlízy jakonu

Jakon vytváří hned dva druhy hlíz. Ty výše na stonku slouží pouze k rozmnožování, pro konzumaci vhodné nejsou. Se zásobními hlízami, které jsou níže v zemi je to naopak. Jde o sladce voňavé hlízy lahodné chuti a nutričně zajímavého složení. Stačí je vykopat ze země, oloupat ze slupky a pustit se do nich.

Jsou šťavnaté, křupavé a chutnají po ovoci. Připomínají jablka a hrušky v kombinaci s exotickým ovocem jako je ananas nebo meloun. Někteří v nich cítí i vanilkový nádech. Hlízy jakonu mnohem lépe chutnají, než vypadají. Navíc umožňují dlouhodobé skladování, čím déle, tím chuťově zajímavější a sladší jsou.

Jakon jako superpotravina

Je mnoho důvodů, proč si pochutnávat na jakonu. Jde nejenom o chuť, vůni a konzistenci, ale zejména nutričně cenný obsah.

Jakonové hlízy jsou tvořeny zejména cukry. Hlavní zásobní látkou jsou fruktooligosacharidy, které lidské tělo vstřebává snáze než klasické jednoduché cukry. Pro jejich zpracování dokonce není třeba inzulin, a tak nedochází k nadměrnému zatěžování slinivky břišní.

Zdravému trávení prospěje i obsah vlákniny, kterou jakon nabízí ve svém složení. Vláknina spolu s vodou ve složení jakonu může za nízkou energetickou hodnotu, která z jakonu dělá i skvělou dietní potravinu. A to ještě stále není všechno.

Vitamíny a minerály

Jakon obsahuje také antioxidanty jako je vitamín A nebo vitamín C. Je zdrojem vitamínů skupiny B. Nabízí také minerální látky jako je vápník, draslík, hořčík nebo železo.

Zajímavý je i obsah aminokyseliny tryptofan, která je mj. skloňována se správnou funkcí nervové soustavy. Pro pevné nervy jsou prospěšné i vitamíny skupiny B. Jakon se tak dá zařadit i mezi antistresové potraviny.

Jak na jakon?

Pokud jste jakon ještě neochutnali, je nejvyšší čas. Jak bylo řečeno, nejdostupnější je u nás jako sušený prášek. Ten se dá využít všude, kde se hodí sladká chuť s nádechem karamelu či vanilky. Poslouží při přípravě zdravých dezertů, koktejlů nebo smoothies. To platí pro sušený i čerstvý jakon.

Čerstvé hlízy skvěle doplní ovocné i zeleninové saláty. Dají se také kompotovat, péct, dusit, grilovat nebo vařit – podobně jako brambory. V neposlední řadě se dá jakon konzumovat i v podobě jakonového sirupu, který představuje zdravé přírodní sladidlo.

Tak dobrou chuť.

Obr.: Pixabay.com

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *