Co dělat, když v létě místo hubnutí tloustnete?

Letošní léto je pěkně žhavé. Přestože již se pomalu blíží ke konci, stále je sluníčka dost a dost. Klidně bychom mohli trávit celé dny v plavkách a všem ukazovat, jak se nám letos hubnutí do plavek vydařilo. Jenže i kdyby tomu tak bylo, samotné léto linii zrovna neprospívá. Přestože léto přináší nespočet možných pohybových a sportovních aktivit, přestože máme mnoho možností, jak pracovat na své postavě, přestože v horku přirozeně nepociťujeme tak velký hlad, často přes léto přibereme. Místo očekávaného hubnutí přichází tloustnutí. Co s tím?

Jak je to možné a co se s tím dá dělat? Odpověď najdete v našich tipech pro štíhlé léto. Ještě stále se budou hodit!

Letní dobroty nemusejí být hřích

Nejde o hlavní chody ani svačinky, to je téma samo o sobě. Letní jídelníček je prostě odlehčený (více se dozvíte tady). Jde však také o letní dobroty, které si během letních dnů dáváme prostě jen tak, pro radost a potěšení. Tyto letní dobroty ani neřadíme do jídelníčku, přesto můžou pěkně zvednout denní kalorický příjem.

Na chutném potěšení by nebylo nic špatného, kdybychom si je nedopřávali tak často. Dát si zmrzlinu pokaždé, když v létě narazíme na zmrzlinový stánek nebo cukrárnu, není letním potěšením, ale zlozvykem, kterého bychom se měli zbavit. Totéž platí o všech těch nezdravých letních dobrotách plných cukru, tuku nebo chemických aditiv.

Na druhé straně jsou tu i typické letní lahůdky, které můžeme s chutí konzumovat ve velkém. Své postavě, kondici a zdraví tak jenom prospějeme. Opravdu. Pokud půjde o letní lahůdky v podobě ovoce, bez výčitek jimi můžete naplnit léto. Přirozeně k létu a letnímu jídelníčku prostě patří.

Sláva ovoci!

Takže až vás zase popadne chuť na něco dobrého, dejte si třeba meloun, maliny, meruňky, angrešt nebo rybíz. Toto letní ovoce zpříjemní letní čas nejenom svoji chutí, ale také dávkou vitamínů a minerálů pro povzbuzení, detoxikaci a odvodnění organismu.

Ať si zase budete chtít dát sladkou limonádu nebo koktejl plný umělých dochucovadel a aromat, sáhněte raději po domácí limonádě, kterou si klidně můžete připravit pouze z čerstvého ovoce a bylinek. Osvěžení přinesou i letní ovocné smoothie koktejly, které jsou hříšně chutné, ale hříchem rozhodně nejsou. Naopak.

Vyzkoušejte smoothies pro štíhlé léto! Tady je inspirace:

K létu letní oslavy prostě patří

Léto samotné je důvodem k oslavě. A to se v létě nezřídka slavíme narozeniny a významná životní jubilea svých blízkých a přátel. K létu patří i okouzlující svatby a další velkolepé události. Každý letní večer však přímo vybízí k tomu, abychom vyšli ven a uspořádali nějakou oslavu.

A když už neslavíte přímo doma, jistě slaví vaši blízcí, přátelé nebo sousedé. K horkým letním večerům patří i grilování, dobré jídlo či pití. Kdyby to bylo jednou, dvakrát, třikrát za léto, o svoji postavu se nemusíte strachovat. Ale jistě to letos bylo více než třikrát a možná to bylo tolikrát, že to jde poznat i na vaší postavě. A to ještě létu není zdaleka konec!

Jak slavit zdravě?

Nabízí se řešení vynechávat letní oslavy a akce, kde je vrchovatě jídla a pití. Ale není nutné se v létě ochuzovat o zážitky, ani kvůli postavě. Vždyť i dobré jídlo a pití může být zdravé.

Takže jako hostitelé klidně můžete připravit lehké letní pohoštění, ve kterém nebude chybět ovoce, lehké pomazánky, kanapky nebo třeba letní saláty. Pokud se na nějakou letní párty chystáte, jistě můžete vzít lehké pohoštění sebou. Lehké dobroty ocení každý.

Můžete vyzkoušet třeba tyto recepty:

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *