Nemusíte cestovat časem, abyste mohli být ve Starém světě

Pokud pojedete po silnici mezi Prahou a Táborem, určitě stojí za to odbočit u Votic na Ameriku a zavítat do Starého světa. A čím je toto místo tak zajímavé? To zjistíte nejen z následujícího rozhovoru s paní majitelkou, ale ještě lépe po své návštěvě.

Objekt, ve kterém se Starý svět nachází, má bohatou historii. Jak jste ho objevili Vy?

Objevováním bych tento proces úplně nenazvala – vzhledem k tomu, že se v Americe pohybuji od raného dětství, především „pozdnější“ a ne příliš útěšnou historii budovy jsem měla téměř denně na očích. Ve stavu naprostého vybydlení jsme se s manželem rozhodli dát jí novou tvář a vrátit alespoň část původní důstojnosti.

Jak dlouho zde restauraci a penzion provozujete?

Po poměrně rychlé, ale důkladné a kompletní rekonstrukci, která probíhala od září 2015 do června 2016 jsme zahájili provoz 1.července 2016, společně s venkovním multifunkčním hřištěm a přilehlou zahradou pro pohodové letní lenošení hostů. Na to jsme v lednu 2017 navázali zprovozněním Tančírny, což je kompletně vybavený taneční sál s venkovním Koupadlem (kamenný bazén se slanou vodou), Potírnou (sauna) a vířivkou.

Podíváme se Vám trochu do kuchyně. Na jakou kuchyni se zaměřujete?

Na tu poctivou a kvalitní samozřejmě. Snažíme se našim hostům nabídnout nekomplikovaná, poctivá a chutná jídla z prvotních a kvalitních surovin. Snažíme se i hledat ve starých a zapomenutých receptech a naučit naše hosty najít půvab v tradiční české kuchyni. A samozřejmě v rámci akčních víkendů často také zabrousíme k našim sousedům, ať již evropským, nebo těm za mořem.

Co je Vaši filozofií?

Při otevření v červenci 2016 to řekl můj manžel a já toto rčení od té doby také ráda používám, protože mám pocit, že to vyjadřuje vše: “Chtěli bychom, aby naši hosté při cestě z výletu v rakouských Alpách u nás ve Starém světě nepoznali, že překročili hranice.” Kdo byl někdy alespoň jednou v pravém alpském rodinném penzionu, jistě mi dá za pravdu a pochopí. Jednoduše – poctivost, domácí prostředí, pravdivost, pohoda….

Na co se u Vás mohou těšit pivaři a vinaři?

Na čepu máme Plzeň a Kozlíka, pravidelně také speciály z rodinného pivovaru Lobkowicz. Vinařům nabízíme vína výhradně z našeho spřáteleného rodinného vinařství Neustifter Weingut Poysdorf, jejichž kvalitu jsme léta osobně prověřovali (úsměv). A pozitivní odezva našich hostů nás utvrzuje v tom, že volba byla správná.

Máte zde i pension. Jaké pokoje na návštěvníky čekají?

Hostům je k dispozici celkem 11 pokojíčků – v přízemí pět dvoulůžkových pokojů s teráskami, které především v létě nabízejí příjemné venkovní posezení. V patře se potom nacházejí dva 3-lůžkové, dva 4-lůžkové a jeden 2-lůžkový pokoj. Všechny pokojíčky mají vlastní koupelnu. A navíc je možno vždy pokoje nad sebou propojit otevřením “tajného” poklopu a vytvořit tak rodinný apartmánek. Další zvláštností je poslední pokoj v patře zvaný Ratejna, který je vhodný především pro větší skupiny (8-14 osob), rovněž s vlastními koupelnami a WC. Velké dětské skupiny tento pokoj milují (úsměv) A ten výhled na západ sluníčka z balkonu je k nezaplacení…..

Můžeme u Vás trávit volný čas i jinak?

Pokud se Vám nechce opouštět naši pohostinnou náruč, je Vám k dispozici venkovní multifunkční hřiště (včetně sportovního vybavení), již zmiňovaná Tančírna s Koupadlem, saunou a vířivkou a samozřejmě přilehlá zahrada s pískovištěm pro malé návštěvníky.

A jestli se chcete vydat do okolí, možností pro pěší, cyklistické i autovýlety je nepřeberné množství – výšlap na Větrov ke kapličce sv. Vojtěcha, cyklovýlet na Blaník, na Monínec za lyžovačkou nebo do lanového centra, či do Tábora například do Muzea čokolády…. Každý si u nás vybere.

Děkujeme za rozhovor.

Další užitečné informace najdete na http://www.stary-svet.cz/

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *