Klasické vánoční cukroví pro domácí mazlíčky není

Ale existují i recepty pro ně

Jsou tu nejkrásnější svátky v roce, čas rodiny a hodování, čas provoněný hřejivým kořením, skořicí, vanilkou a vánočním cukrovím. Ovšem klasické cukroví, jeden z největších symbolů Vánoc, není pro každého, rozhodně ne pro psy a kočky.

Cukr mazlíčkům nesvědčí

Cukr, se kterým se na vánočních dobrotách nešetří, našim čtyřnohým přátelům neprospívá. Taková čokoláda a kakao jsou pro psy a kočky přímo jedovaté. Ani další typické ingredience vánočních laskomin chlupáčům neprospívají. Vzpomeňte si na to, až na vás budou dělat psí oči a vy je budete chtít v dobrém úmyslu potěšit a nějakou tu dobrotu jim dopřát. V nejlepším případě jim můžete způsobit nemilé zažívací potíže.

Čím potěšit domácí mazlíčky na Vánoce?

Pokud chcete opravdu vánočním cukrovím udělat radost i psovi nebo kočce, upečte jim cukroví vlastní, vánoční cukroví pro psy, případně pro kočky. Ve specializovaných psích pekárnách, třeba ZollyDogBakery, se dá cukroví pro psy dokonce před Vánocemi zakoupit. Recepty však nejsou nikterak složité, a tak se do pečení můžete pustit i doma

Jednoduchý recept na vánoční psí sušenky

V té nejjednodušší verzi si vystačíte kukuřičnou, rýžovou nebo pšeničnou moukou, vejcem a masovou konzervou. Stačí vše smíchat do tvárného těsta, těsto následně vyválet, vykrájet vánoční tvary, a nakonec je upéct v troubě. Psí sušenky se pečou při 180 stupních asi 20 minut.

Jen si opět dejte pozor na ingredience. Ne všechny konzervy označované jako masové skutečně obsahují maso. A vy přece chcete svým zvířatům maso dopřát, ne? Hodit se vám proto budou konzervy pro psy ze 100 % masa, nabízí je mj. česká značka Nativia.

Masové konzervy Nativia se vyrábí z čerstvé svaloviny, maso pochází z kvalitních chovů z Orlických hor. Takovou kvalitní masovou konzervu jistě využijete pro vánoční pečení pro mazlíčky, ale jistě jim bude šmakovat i tak. A na Vánoce skvěle poslouží i jako dárek pro psa. Lepší dárek pro psa než maso budete hledat jen těžko.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *