Nečas přispívá tloustnutí. Nedejte sebe ani své mazlíčky!

Přestože žijeme v moderním světě, stále v sobě máme zabudované prastaré pudy. Stále nás ovládají mechanismy, které ovládaly naše předky před tisíci lety. Zatímco pro naše předky bylo tloustnutí před zimou přirozené a mělo svůj význam, v moderním životě přináší tloustnutí a obezita především potíže, mj. v podobě civilizačních chorob.

A tak bychom si měli dávat pozor!

Sezónní jídelníček je ten nejlepší i pro moderního člověka. Je jasné, že menu na podzim a v zimě bude vypadat jinak než letní menu. Jenže co naši domácí mazlíčci, které většinou pro jednoduchost a pohodlí krmíme granulemi – po celý rok pořád stejnými granulemi a pořád stejně?

I naši domácí mazlíčci, kočky a psi před zimou přirozeně nabírají na váze, resp. mají větší chuť k jídlu. Pokud zvíře žije venku, tuková vrstva jako tepelná izolace mu přijde vhod. Více jídla přinese více energie, která je potřebná pro udržení konstantní teploty organismu bez ohledu na teplotu vnější. Energie ze stravy jednoduše zahřeje. Jenže jsou tu i kočky a psi žijící ve vytopených bytech, ti zahřát nepotřebují. Právě u těch hrozí v chladném období tloustnutí stejně tak, jako je tomu u jejich chovatelů. Tloustnutí je v období podzimu a zimy rizikem i kvůli nepříznivému počasí, které nás nutí šidit, zkracovat či zcela vynechávat pohyb venku.

Zima v pohodě?

Máme-li zimu zvládnout v pohodě tak, abychom se zjara nemuseli trápit s hubnutím, vyplatí se řešit energetický příjem a výdej, který reálně my nebo naše zvíře. Měli bychom méně podléhat instinktům a zvýšenému apetitu. Vyplatí se také pohyb venku, ač k němu počasí moc neláká. Vyplatí se řešit silnou imunitu, která má základ právě v kvalitní plnohodnotné stravě s dostatkem vitamínů a minerálních látek.

Pokud jde o domácí mazlíčky, kompletní krmivo pro psy i kočky, které nezapomíná ani na imunitní systém, najdete pod značkou Nativia. České granule Nativia obsahují vše, co zvíře potřebuje. Nechybí ani stopové prvky v tzv. chelátové podobě, tedy takové, která zaručuje jejich vysokou vstřebatelnost a využitelnost v organismu.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *