Výživové trendy se netýkají jenom lidí, ale i jejich domácích mazlíčků

Neexistuje jediný správný soubor pravidel, který by určoval, co jíst. Nejednotní jsou v tomto odborníci, ale i samotní strávníci, lidé, kteří mají individuální životní styl, stravovací zvyklosti, chutě, nakonec i zažívání a metabolismus. Do toho svět výživy ovlivňují také různé trendy, často protichůdné, a tak je zdravá výživa stále aktuálním tématem a stále přináší něco nové.

Nejde však jen o výživu člověka, platí to i pro výživu psů, výživu koček, příp. i dalších domácích mazlíčků. Výživa psa je však v tomto směru nejdiskutovanější. Přece jenom je pes tím nejoblíbenějším zvířecím společníkem člověka, který ty ostatní překoná minimálně v počtu v českých domácnostech.

Humanizace

Tím klíčovým trendem, který zasahuje trh pet food, výrobce, tedy nabídku krmiva pro psy, a především samotné chovatele, je humanizace, tedy polidšťování zvířat. Právě díky humanizaci se lidé do detailů zajímají o to, čím krmit psa.

Díky humanizaci lidé pečlivě vybírají z široké nabídky granulí pro psy, analyzují složení a pátrají po jednotlivých ingrediencích. Díky humanizaci se na trhu objevuje tzv. holistické krmivo, krmivo s čerstvým masem nebo Grain free granule, zpravidla v duchu návratu k přírodě.

Návrat k přírodě a holistické pojetí jsou další výrazné trendy v oblasti výživy psa, ostatně i výživy člověka…

Návrat k přírodě

Holistický přístup pohlíží na psa ve všech možných rovinách. Vidí v něm i vlka, se kterým je pes stále geneticky spojený. Stejně jako vlk i pes je masožravec. Právě proto se klade důraz na obsah masa ve výživě psa. Odstupuje se od rostlinných náhražek bílkovin, ze složení granulí mizí obiloviny (tzv. Grain free granule) a vyzdvihuje se význam živočišných zdrojů bílkovin. Ty doplňují nejrůznější bylinky, zelenina, ovoce a superpotraviny prospěšné pro celkovou fyzickou i psychickou kondici psa.

Někteří výrobci pet food se snaží trendy naplňovat zejména přes marketingové fráze, ale i mezi českými výrobci se dají najít takoví, kteří se zaměřují především na krmivo jako takové a jeho složení. Výsledkem jsou Grain free granule pro psa s vysokým podílem živočišných bílkovin.

Grain free granule pro psa s vysokým podílem živočišných bílkovin, které mu chutnají

Cestou, která na psa pohlíží jako na masožravce a vidí v něm i jeho předky v podobě vlka, se vydala například česká značka Nativia. Nativia nabízí v portfoliu pet food i granule pro psa s obsahem čerstvého masa Nativia REAL MEAT. Jde o bezobilné krmivo s mimořádnou stravitelností a vynikající chutností. Protože pes na trendy nereaguje tak, jak jeho páníček, ale vždycky ocení něco opravdu chutného.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *